Działacz ONR obraża papieża w Internecie

Obóz Narodowo-Radykalny reaguje agresją na każdą krytykę Kościoła katolickiego. Tymczasem jeden z działaczy tej organizacji nazywa głowę Kościoła katolickiego „imamem”. Powód? Oczywiście odmienne zdanie na kwestię uchodźców i imigrantów z krajów arabskich.

Michał Mikłaszewski, działacz Obozu Narodowo-Radykalnego z Górnego Śląska, nazywa papieża „imamem Bergoglio”. ONR nie schodzi ostatnio z łam prasy mainstreamowej. Jego działalność komentowana jest w związku z napadem na widzów Teatru Powszechnego w Warszawie oraz marszem ulicami miasta.

Pierwsza akcja wymierzona była przeciwko sztuce „Klątwa”, która ponoć obraża uczucia religijne katolików. Na czele marszu 30 kwietnia niesiony był natomiast krzyż. Obóz Narodowo-Radykalny został ciepło pochwalony przez znanego bydgoskiego księdza-jezuitę Romana Kneblewskiego, aktywnego sympatyka ugrupowań nacjonalistycznych.

Okazuje się jednak, że problem obrażania autorytetu Kościoła jest mocno zakorzeniony wewnątrz organizacji. Rzecznik ONR, Tomasz Kalinowski pytany o radykalizm swojej organizacji w walce o „dobre imię Kościoła” powiedział: „Chrystus w sytuacjach, gdy bluźniono przeciw jego Ojcu reagował radykalnie”. Należy w tym momencie zadać pytanie, czy papież podważając stanowisko rasistów i ksenofobów na kwestię kryzysu migracyjnego nie staje się dla nich złym sortem katolika.

Warto zatem nagłaśniać podobne ekscesy wewnątrz ONR i testować ich konsekwencję w działaniu. Czy ONR tym razem zadziała radykalnie? Jak przywoła do porządku swojego aktywistę? Jest to mało prawdopodobne. Jeśli sprawa w ogóle zostania skomentowana usłyszymy za pewne, że została przedstawiona w niewłaściwym kontekście. Hipokryzja hipokryzją hipokryzję pogania w ruchu nacjonalistycznym nie od dziś.

Aktualizacja: 18 maja 2017: Po publikacji powyższego artykułu, skontaktował się z nami jego główny bohater oraz wyraził swoje stanowisko na powyższą kwestię. Poniżej publikujemy jego odpowiedź. Zaznaczył, że jest to jego prywatny punkt widzenia, a nie stanowisko Obozu Narodowo-Radykalnego:

„Niedawno opublikowany został na waszej stronie artykuł na mój temat. Ogólnie nie mam osobiście nic przeciwko temu co napisaliście, bo ze wszystkim się utożsamiam i niczego się nie mam zamiaru wypierać. Takie jest moje stanowisko. Proszę jednak następnym razem przygotować się bardziej rzetelnie do tematu. Widzę że dość dokładnie przejrzeliście mój profil na facebooku, wyciągając nawet zdjęcia sprzed kilku lat (co do których jednak wciąż czuję duży sentyment i sympatię, zwłaszcza do tego z pociągu Kolei Mazowieckich…). Jednak jakoś nie doszliście do tego (mimo że dość jasno piszę o tym i na facebooku i na moim blogu w internecie) że przyjmuję stanowisko sedewakantystyczne. Jeśli nie wiecie co to znaczy to odsyłam do Wikipedii czy innych źródeł. Pan Bergoglio nie stanowi dla mnie żadnego autorytetu, ponieważ nie jest on katolikiem, a co za tym idzie, NIE JEST papieżem Kościoła katolickiego. Heretyk automatycznie sam siebie wyklucza z Kościoła. Modernizm jest herezją potępioną już dawno przez katolickich Papieży, do Piusa XII włącznie. Jorge Bergoglio głosi herezję modernizmu, a więc nie jest katolikiem, a więc nie jest Papieżem. Proste. To tyle propo tego tekstu o mojej skromnej osobie”.

ONR-owiec Michał (stoi w środku) i ekipa z Górnego Śląska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ONR-owiec Michał z ks. Romanem Kneblewskim

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ONR-owiec Michał pokazuje jak duży rośnie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ONR-owiec Michał o papieżu (link do oryginału)

Reklamy

Posted on Maj 13, 2017, in Islamofobia, Rasizm, Religijny Fundamentalizm and tagged . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: