Horst Mahler: Uchodźca z Niemiec niemile widziany

Były członek Frakcji Czerwonej Armii (RAF), a później antysemita, neonazista i negacjonista Holocaustu zwrócił się do Węgier z prośbą o przyznaniu mu statusu uchodźcy. Węgierskie władze nie przyjęły wniosku Horsta Mahlera, który został aresztowany i najpewniej zostanie deportowany do Niemiec.

Urodzony w 1936 roku działacz skrajnej prawicy jest jedną z najbarwniejszych postaci politycznych w Niemczech. Zaczynał swoją karierę w szeregach SPD, po czym zradykalizował się i związał z ugrupowaniami terrorystycznymi. Za kontakty z RAF oraz udział w szkoleniach Ludowego Frontu Wyzwolenia Palestyny został nawet uwięziony, a po opuszczeniu więzienia w latach 80., zmienił poglądy na nacjonalistyczne. W 2000 roku wstąpił w szeregi Narodowodemokratycznej Partii Niemiec (NPD) i działał w niej do 2003 roku.

Po opuszczeniu szeregów partii, Mahler był bohaterem wielu skandali takich jak publiczne wykonywanie hitlerowskich salutów, negowanie Holocaustu czy banalizowanie zbrodni III Rzeszy. W 2009 roku został za to skazany na 6 lat więzienia (wyszedł w 2015 roku).

12 kwietnia 2017 roku oświadczył, że zamierza starać się o status uchodźcy w innym kraju. Wybór padł na Węgry. Trzy dni później został aresztowany w mieście Sopron, a o odrzuceniu jego wniosku o status uchodźcy politycznego poinformowała ambasada węgierska w Berlinie. Dalszy los Horsta Mahlera nie jest jeszcze znany.

Reklamy

Posted on Maj 16, 2017, in Kontakty Międzynarodowe, Kontakty ze Służbami and tagged , . Bookmark the permalink. 1 komentarz.

  1. RAF i Palestyna? czyli najpierw byl skrajnym lewakiem, a juz to oznacza ze ma problemy z glowa 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: