Pojednanie polsko-niemieckie wg Blood & Honour: Żadnych bratnich wojen, niech żyje Waffen SS!

W Niemczech rośnie liczba wydarzeń muzycznych organizowanych przez środowiska skrajnie prawicowe. Portal Deutche Welle oraz inne media niemieckie od dłuższego czasu debatują nad problemem w kontekście koncertu Rock Gegen Überfremdung, który odbył się w połowie lipca w liczącym 3000 mieszkańców mieście Themar.

W tej niewielkiej miejscowości mieszka organizator całego przedsięwzięcia – Tommy Frenck, nazista i właściciel zajazdu Goldener Lowe. Na imprezę zjechało się około 6000 neonazistów i zwolenników faszystowskich partii politycznych. Oprócz koncertów na zlocie odbyła się również konferencja. Wśród prelegentów był m.in. Denis Nikitin z rosyjskiej organizacji White Rex, której oddział działa również w Polsce. Na imprezie nie zabrakło także Polaków – tych samych, którzy organizują koncerty niemieckich zespołów nazistowskich na terenie Polski.

18765689_1690398127641867_1214233976242511132_nKwestia odpowiedzialności niemieckich nazistów za zbrodnie dokonywane w Polsce podczas II wojny światowej jest dużym problemem dla polskich wyznawców ideologii Adolfa Hitlera. Mają oni problem z oddawaniem czci III Rzeszy, gdy jednocześnie są przedstawicielami narodu podbitego. Polacy według niemieckich nazistów to podludzie, ciężko jest więc być Polakiem i nazistą. W 1995 roku 2/3 obecnego składu zespołu Obłęd koncertowało jako Nowy Ład w mieście Obemnitz, a 10 lat później niemieckie Oidoxie zagrało w Gorzowie Wielkopolskim. Kontakty z Niemcami utrzymywał wrocławski Aryjski Front Przetrwania oraz związani z ruchem nazistowskim black metalowcy z Dolnego Śląska. Obecnie zespół Legion Twierdzy Wrocław blisko współpracuje z niemieckim Painful Awaking, a na składance w hołdzie Mariuszowi Szczerskiemu ps. „Szczery” z 2015 roku odnajdujemy cover Bohze Onkelz „Nur die besten sterben jung” nagrany przez Roberta Fudalego (Graveland) i Jana Petera Kerstinga – byłego wokalistę niemieckiego Slepnir.

Koncertów niemieckich zespołów w Polsce odbyło się więcej, m.in. w ramach memoriałów Szczerskiego. Obecnie organizuje je opisywany przez nas. Przed wycieczką do Turyngii, Krzysztof Słowiński ps. „Słowik” i jego gang zorganizowali w Grodziszu pod Świdnicą trzecią edycję festiwalu Night Of Terror. Zagrały niemieckie Oidoxie i Brainwash, szwajcarski Amok, Obłęd oraz nazistowska i banderowska – Sokyra Peruna z Ukrainy.

35817983041 81b65070b1 oNa facebookowym profilu Stop Nacjonalizmowi doszło do ciekawej wymiany zdań między dziennikarzem Gazety Wyborczej – Jackiem Harłukowiczem, a „Słowikiem”. Neonazista pisał: „…muzycy po przez swoje teksty przekazywali treści tożsamościowe i anty-szowinistyczne co potwierdza różnorodność uczestników. Byli tam goście ze wszystkich krajów europejskich, przebieg imprezy odbywał się we wzajemnym szacunku i integracji zacierając w ten sposób uprzedzenia i waśnie historyczne”. Dziennikarz odwołując się do treści propagowanych przez ukraińskich grajków zapytał: „Czy jest pan faszystą lub narodowym socjalistą?”. „Słowik” odpisał mu: „Jestem patriotą”. Należy w związku z tym zapytać, jaki kraj uważa on za swoją ojczyznę.

Przejdźmy teraz do kwestii festiwalu w Turyngii. Wśród występujących zespołów pojawił się wspomniany już Slepnir oraz Lunikoff, będący nowym projektem byłych muzyków Landser, którego polscy nazi-skini znają bardzo dobrze z utworu Polacken Tango. Jest to piosenka traktująca o utraconych ziemiach na wschodzie i obejściu „obesranym przez Polaczków”. Muzycy zadają w niej pytanie, od kiedy Polaków zalicza się do rasy białej? Działalność Landsera została przerwana w 2003 roku gdy trzech jego członków zostało skazanych za propagowanie nazizmu.

6tag-1328192199-1209682451574711253 1328192199Nie wiemy, czy zespół Lunikoff zagrał utwór o Polakach, wiemy natomiast, że akcentów antypolskich (o ile niemiecki nazizm sam w sobie nie jest antypolski) było więcej. Wśród uczestników można było spotkać gang określający się mianem Arische Bruderschaft w koszulkach z symbolem 36. Dywizji Grenadierów SS Dirlewanger, znanej m.in. z dokonywania brutalnych mordów i gwałtów podczas pacyfikacji powstania warszawskiego.

Delegacja z Polski nie wzięła się znikąd. Polscy neonaziści współpracują z niemieckimi i organizują na ziemiach polskich (które mają kiedyś wrócić do Niemiec) koncerty, na których grają inne niemieckie zespoły, a wśród publiki znaczną część stanowią Niemcy. Muzycy związanego z Blood & Honour zespołu Legion Twierdzy Wrocław odwiedzili organizatora festiwalu w Turyngii jeszcze w maju tego roku, czyli na dwa miesiące przed festiwalem. Skład polskiej ekipy festiwalowej jest póki co niezidentyfikowany. „Słowikowi” nie towarzyszyli bohaterowie naszych poprzednich publikacji, natomiast udało się rozpoznać niejakiego Piotra Krajewskiego z Jeleniej Góry, właściciela serwisu samochodowego „Krajan” przy ulicy Wolności. Zalecamy nie naprawiać tam swoich aut.

Zdjęcia: 1. LTW i Tommy Frenck w Themar (maj 2017), 2. Polacy na festiwalu Rock Gegen Überfremdung: Krzysztof Słowiński (koszulka Aryan Brotherhood) i Piotr Krajewski (koszulka Pittbull), 3. Koszulki „Polsko-Niemiecka Przyjaźń” z symbolem SS Totenkopf. Poniżej: Antypolski zespół Lunikoff / Landser i jego fani z symbolami SS Dirlewanger

35950254805 ef2e09c619 o

Reklamy

Posted on Sierpień 13, 2017, in Kontakty Międzynarodowe, Skrajnie Prawicowa Scena Muzyczna and tagged , , . Bookmark the permalink. 4 Komentarze.

  1. Z Lansderem taka sprawa, że wokalista niby przeprosił za „Polacken Tango”. Co do samych kontaktów to właściwie jest to miłość jednostronna; „Prawdziwi” Polacy za wszelką cenę chcą miłości z „prawdziwymi” Niemcami, gdzie Ci drudzy patrzą na to z pożałowaniem godnym litości. Nie tylko neonaziści, vel autonomy i jakieś niszowe Combaty18, szukają akceptacji u Niemców. Od pewnego czasu NOP stara się nawiązać relacje z Niemcami; najpierw z NPD, na co ta im powiedziała w skrócie że jak Polska „przestanie okupywać” Pomorze, Wrocław i Śląsk to przyjaźń będzie, a od niedawna z AfD. NOP na swoim portalu nacjonalista.pl non-stop biadoli iż niemieccy nacjonaliści „jeszcze niedorośli” do przyjaźni.

  2. Luni na jednym z koncertów, chyba w Szwecji, dostał oklep od Polaków i właśnie wtedy przeprosił…

  1. Pingback: Szturmowcy: Nowa tendencja na polskim prawicowym podwórku | Stop Nacjonalizmowi

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: