Blood & Honour, skini, Marian Kowalski i pastor Chojecki

Po opublikowaniu naszego poprzedniego wpisu na temat lubelskiego podziemia neonazistowskiego, pojawiło się kilka komentarzy na temat rozbratu popularnego trenera fitnesu ze środowiskiem NS oraz grupami narodowmi. Miała do tego doprowadzić zbyt bliska współpraca Mariana Kowalskiego z szalonym pastorem Kościoła Nowego Przymierza – Pawłem Chojeckim oraz obraźliwe wypowiedzi na temat papieża i katolików. Okazało się jednak, że ekipie Blood & Honour wcale nie tak daleko do Mariana i jego oświeconego pryncypała. Koncert zespołów The Gits, All Bandits, Awantura i The Trolls odbył się w Patriotycznym Centrum Kultury prowadzonym przez Chojeckiego.

Najpierw krótko o kapelach: The Gits to zespół legenda z Lublina nie kryjący się ze swoimi powiązaniami. Jego głównymi postaciami są bracia Patyk, którzy po przerwie wrócili do koncertowania. Awantura to warszawski zespół oiowy, którego wokalista zasłynął dźgnięciem bagnetem antyfaszysty. Zespoły The Trolls z Wrocławia i All Bandits z Lubina to składy określające się jako apolityczne, lecz grające na imprezach dla neonazistów. Organizatorem i bramkarzem koncertu był Bartłomiej Jakub Kożuchowski ps. „Lala”. Jest to postać o barwnym życiorysie, budząca kontrowersje również wewnątrz środowiska Blood & Honour. Najbardziej znany jest jako właściciel firmy Mad Dog, która szyje stroje sportowe i oficjalnie wspiera fińskiego zawodnika MMA, Niko Puhakkę również związanego z Blood & Honour.

24796454_1946355385685114_7426137217325225499_nNie jest tajemnicą, że „Lala” ma spore problemy ze wynajmowaniem lokali w mieście. Poprzedni koncert NS odbył się w słynnym Kebabie U Prawdziwego Polaka, ale jak wieść gminna niesie: nie obyło się bez reperkusji. Po spaleniu jedynej jak się wydawało osiągalnej miejscówki z odsieczą przyszedł najprawdopodobniej Marian Kowalski i jego kolega z lokalem nadającym się do zorganizowania koncertu.

Pastor Paweł Chojecki słynie ze ślepej wiary w teorię kreacjonizmu, a jego córka robi ostatnio furrorę w TVP jako ekspertka ds. molestowania seksualnego: „Richard Dawkins, który jest guru ewolucjonistów, mówił swego czasu, że nie widzi nic złego w łagodnej pedofilii” – mówiła w programie „Minęła Dwudziesta”. Ciekawym jest fakt, że praktycznie takie same poglądy wielokrotnie wyrażał Janusz Korwin-Mikke, guru konserwatywnych liberałów, którego jej ojciec był aktywnym współpracownikiem.

W walce o ziszczenie się biblijnego świata, protestanckie bractwo z Lublina dobrało sobie ciekawych partnerów jakimi są ludzie Blood & Honour o bardzo podejrzanej prowiencji. Świadczyć mogą o tym nie tylko deklarowane przez nich nazistowskie i rasistowskie poglądy, lecz także długa lista afer o charakterze kryminalnym.

24726758_1944520405868612_94200565_nBalety w lokalu pastora trwały jeszcze po 22:00, jednak nie doszło do żadnej interwencji ze strony patrolującej otoczenie policji. Uczestnicy imprezy nie zaczępiali również przechodniów. Dało się wśród nich zauważyć kilku brunatnych celebrytów, takich jak dawno nie widziany Wojciech Ciepliński ps. „Ciepły” (lider tutejszej odnogi Blood & Honour i były wokalista zespołu Surowa Generacja, gdzie grali także bracia Patyk z The Gits) czy kilku opolskich nazi-skinów grubo po 40tce.

24852299_1946355382351781_4646378270162398020_nPojawił się również lider Odwetu 88 z Gostynia, Przemysław Konieczny. Zostawił jednak w domu swojego perkusistę Karola Szwedka oraz gitarzystę Piotra Wojciechowskiego. Ten ostatni jako gwiazda sceny RAC dorabia jedynie na boku, gdyż na co dzień występuje w zespole weselnym i najwyraźniej wiele koncertów koliduje z jego godzinami pracy.

Jak widzimy na plakacie reklamującym koncert, był to najprawdopodobniej benefit na rzecz jednej z lokalnych klinik ortopedycznych, zajmujących się leczeniem płaskostopia. Świadczy o tym pewnie logo „Muzyka Przeciw Platfusowi”. Widzimy jednak, że na koncercie obowiązywał zakaz robienia zdjęć, kręcenia filmów oraz udostępniania materiałów na Facebooku. Być może „Lala” obawiał się spalenia kolejnego lokalu i skompromitowania pastora Chojeckiego, który wyświadczył mu przysługę.

Udało się jednak ustalić, że na imprezie gościły osoby związane z otwarcie nazistowską organizacją o charakterze przestępczym, a grające tam zespoły są wystarczająco znane żeby same w sobie wywołać niemały skandal. Zwłaszcza, że pastor i trener fitnesu zakładają razem nową partię Ruch 11 Listopada.

24862212_1946359155684737_6615443501403122525_n

Warto też zaznaczyć, że zakaz robienia zdjęć i publikowania ich na Facebooku w sposób godny anarchisty złamała ekipa The Trolls, która o godzinie 2 po odbyciu koncertu wysłała w świat dowód na obecność Mariana Kowalskiego na koncercie. Ten trener fitnesu i były kandydat na prezydenta z ramienia Ruchu Narodowego wielokrotnie wykazywał swoje zainteresowanie sceną pojawiając się publicznie w koszulkach amerykańskiego Bound For Glory oraz The Gits, którego muzycy pochodzą nie tylko z jego miasta, lecz także z jego własnego osiedla.

Zdjęcia sprzed bram imprezy: Bartłomiej Jakub Kożuchowski (na bramce),Wojciech Ciepliński (z synem Olafem), Przemysław Konieczny (lider zespołu Odwet 88).

PS. A takie wlepki krasnoludki zerwały w okolicy, dzień po koncercie:

Reklamy

Posted on Grudzień 9, 2017, in Ręka Rękę Myje, Skrajnie Prawicowa Scena Muzyczna and tagged , , , , , , . Bookmark the permalink. 5 Komentarzy.

 1. hm, jestem ciekaw czy arcyoświecony postkomunistyczny jegomość z pałą i kominiarą kupioną przez putlerowców, zadał sobie jakiolwiek trud aby poznać chociażby kilka zwrotek piesni, które były tam grane, wątpię. Ale gratuluję przestępstwa pomówienia. Za to mozna pójsć siedzieć.

  • Art. 213 § 1 k.k., Nie ma przestępstwa, jeżeli zarzut uczyniony niepublicznie jest prawdziwy oraz nie popełnia przestępstwa zniesławienia, kto publicznie podnosi lub rozgłasza prawdziwy zarzut, który służy obronie społecznie uzasadnionego interesu.

   Pastor Chojecki jest właścicielem przybydku w którym odbył się koncert organizowany przez środowisko neonazistów i dla tego środowiska. Tu nie ma żadnego pomówienia.

   • Pogubiłem się w natłoku doniesień, jeśli chodzi o lokalną gwiazdę tej imprezy.
    Najpierw czytam, że ktoś się zabił i to juz koniec zespolu, potem nagle jak gdyby nigdy nic wracają z martwych, do tego jakiś pastor… dziwne to wszystko.
    Takie pomieszane, strasznie nielogiczne.

   • Tamto z błędem to był przedruk.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: