Górnośląscy neonaziści dzieciom

Reportaż Super Wizjera na temat powiązań Ruchu Narodowego ze stowarzyszeniem Duma i Nowoczesność odbił się szerokim echem. Doszło nawet do tego, że prokurator generalny zlecił prokuratorowi regionalnemu wszczęście śledztwa w sprawie propagowania faszyzmu przez DiN.

Reportaż stawia w kłopotliwej sytuacji służby. Według MSWiA, zabezpieczenie i inwigilacja organizowanego przez DiN festiwalu Orle Gniazdo kosztowała ćwierć miliona złotych i nie przyniosły żadnych rezultatów. Jak widać na materiale TVN, koszulkę ze swastyką oraz symbolem SS Totenkopf nosił tam nawet prezes podmiotu organizującego event, a poczas koncertu zespołu Obłęd wykonywano hitlerowskie pozdrowienie. Ale to już problem nowego ministra, poprzedni kieruje teraz resortem obrony.

TVN: Z kamerą wśród neonazistów

Postanowiliśmy przyjżeć się w związku z tym ostatniej działalności kolegi DiN, Tomasza Kusia. Kim jest Tomasz Kuś? To gitarzysta i od czasu do czasu również wokalista najpierw w zespole Agressiva 88, później także w Nordice. Wspólnie z wokalistą dawnej Tormentii współtworzył do niedawna zespół Pozytywka, który grywa na imprezach IPN oraz państwowych uroczystościach Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Równolegle, Tomasz Kuś nadal ciągnął i ciągnie Nordikę, która grywa zarówno na imprezach spod znaku Ruchu Narodowego jak i tych organizowanych przez apologetów III Rzeszy, takich jak impreza w Dzierżoniowie z 20 sierpnia 2016. Zagrała tam Nordica oraz: Odwet 88, Legion Twierdzy Wrocław oraz niemieckie: Sista Batalien, Sturmbruder i Verboten.

2016082016Zespół opracował również nową taktykę: propagowanie faszyzmu pod przykrywką działalności dobroczynnej. Złamał w ten sposób prawdopodobnie wszelkie zasady dobrego smaku. Zaczęło się od pierwszej charytatywnej imprezy poświęconej zbiórce pieniędzy na rzecz kilkuletniego Gniewomira z Lublina. Jest to chory na serce syn jednego z ich lubelskich kumpli znanego pod pseudonimem „Frytek”. Próby blokowania imprezy na której grały zespoły: The Gits, Stalag, Obłęd oraz Nordica były atakowane jako próby sabotowania akcji dobroczynnej.

Działo się to jednak za zgodą rodziców Gniewomira. Ale tak już nie było w przypadku koncertu Nordiki w Jaworznie. Impreza miała być poświęcona rocznej Hani chorej na nowotwór. Gdy sprawą zainteresowały się media ojciec dziewczynki powiedział: „Jaworznicka Inicjatywa Narodowa zaproponowała nam wewnętrzną zbiórkę środków na pomoc Hani. Poinformowali nas, że zostanie zorganizowany koncert i w jego trakcie będzie dostępna puszka, do której będzie można wrzucać datki. Nie powiedzieli jednak o zespole, który wystąpi i jakie ma poglądy. Nie podzielamy tych poglądów i nie podpisujemy się pod nimi”. Wydarzenie zmieniło formę z charytatywnego na zwyczajne, a mało szczery jak zwykle Tomasz Kuś stwierdził, że winę za aferę ponoszą środowiska lewicowe, które… wyciągają „fałszywe” informacje „sprzed 10 lat”.

Jaw.pl: Rodzice Hani zabierają głos w sprawie koncertu Nordici

Wykorzystywanie czyichś dzieci do brunatnej działalności kulturalnej, było przez Tomasza Kusia kontynuowane przy innej okazji. 8 kwietnia 2017 roku stowarzyszenie Duma i Nowoczesność, którego prezes Mateusz S. ps „Sitas” ma na koncie wyrok za propagowanie rasizmu, zorganizowało festiwal Silesian Pride z którego dochód również miał być przeznaczony na cel charytatywny. Tym razem scenę miały dzielić zespoły: Nordica, Stalag, Warchlak oraz… Schola Katowice.

7f3239f204Schola powstała z inicjatywy ks. Arkadiusza z parafii Zadole, w jej skład wchodzi troje gitarzystów, w tym Tomasz Kuś oraz grupa dzieci w wieku szkolnym. Gdy wokół imprezy nacjonalistycznej zrobiło się głośno, ksiądz powiedział Gazecie Wyborczej: „Od razu odwołałem koncert scholi. Sprawa jest zamknięta. Naprawdę nie wiedziałem o tym wszystkim”. Na czas skandalu, profil fejsbukowy Scholi na którym zamieszczone były zdjęcia przedstawiające Tomasza Kusia z dziećmi zniknął. Wrócił dwa tygodnie później, a dwa miesiące później zamieścił nagranie z koncertu przedstawiające Tomasza Kusia. Koledzy muzyka nazywają nawet Scholę „Arką Tomka”, nawiązując do nazwy zespołu Arka Noego założonego przez Roberta Friedricha.

Trudno jest uwierzyć, żeby sprawcą wciągnięcia Scholi w skandal był ktoś inny niż Kuś. W takiej sytuacji parafia powinna zakazać mu przebywania wśród dzieci. Tak się jednak nie stało. Możliwości są dwie: 1. Tomasz Kuś działał w sposób tak zakulisowy, że ks. Arkadiusz nie wiedział, że zespół Nordica z którym miała zagrać Schola, to zespół Tomasza Kusia. 2. Ks. Arkadiuszowi nie przeszkadza fakt, że dzieci ze scholi znajdują się pod opieką neofaszysty.

1150886 1239390629427090 715880229480936864 nPikanterii powinno w tej sytuacji dodać zdjęcie Tomasza Kusia zrobione niedawno w Budapeszcie. Kolega Kuś pozuje tutaj w koszulce zespołu Antisemitex. Jest to kapela tworzona przez opisywanego na naszych łamach pochodzącego z Tychów, a zamieszkałego obecnie w Anglii Rafała Kolanki ps. „Kolan”. Zespołowi daleko jest nie tylko do stanu zdrowia psychicznego, ale także do postawy narodowo-katolickiej o czym świadczy treść utworu „Koszerna świnia przybita do krzyża”. Nie trzeba tłumaczyć, że ową „świnią” jest w tym przypadku Jezus Chrystus.

Wszechstronny muzyk, kolega DiN lubiący grywać na gitarze z dziećmi jest nie tylko fanem Antisemitex, lecz także byłym współpracownikiem „Kolana”. Razem nagrali płytę pt. The Voice of Silesia. Znajdujemy na niej utwór RaHoWa co jest skrótem od Racial Holy War (Święta Wojna Ras). To slogan pochodzącej z USA rasistowskiej sekty Kościół Twórcy. Na stronie polskiego oddziału organizacji czytamy: „Trucizną jest propaganda, którą Żyd indoktrynował białych przez wszystkie te stulecia. Najsilniejszą z tych infiltrujących umysł białego człowieka trucizn jest religia chrześcijańska (…) Jeżeli Żydzi mogą zorganizować kościół chrześcijański dla zniszczenia białej rasy, to z pewnością biała rasa może zorganizować siebie samą dla swojego przetrwania. Możemy to zrobić i zrobimy to!”.

TVP Info: W Polsce działa sekta neonazistów

Kościół Twórcy znany jest w USA z działalności terrorystycznej, a jego przywódca – wielebny Matt Hale przebywa obecnie w więzieniu za planowanie zabójstwa sędziego federalnego. Duma i Nowoczesność również jest silnie związana z Kościołem Twórcy. Razem koordynują kampanię „Stop ludobójstwu Afrykanerów w RPA”, wspierają przebywającego Janusza Walusia oraz… trenują na obozach paramilitarnych, o czym świadczy zdjęcie flagi Kościoła Twórcy na zeszłorocznej edycji Survivalu „Przetrwać by zwyciężyć” dostępne do tej pory na fanpage DiN.

W tej sytuacji małe śledztwo powinna zrobić nie tylko prokuratura, lecz także zwierzchnicy księdza Akradiusza z parafii Zadole oraz dyrekcje kilku śląskich szkół. Pomijamy już fakt, że Polsce potrzebna jest szeroko zakrojona akcja uświadamiająca w kwestii neofaszyzmu.

Zrzut ekranu z 2018-01-14 14-04-22

Zdjęcia: Plakat polsko-niemieckiego koncertu Blood & Honour z udziałem Nordiki, Tomasz Kuś w koszulce Combat 18 (brytyjska nazistowska organizacja terrorystyczna), Tomasz Kuś w Budapeszcie w koszulce zespołu Antisemitex oraz: print screen z fp Scholi, zdjęcie z obozu paramilitarnego DiN oraz wielebny Matt Hale z flagą Kościoła Twórcy.

Reklamy

Posted on Styczeń 21, 2018, in Antysemityzm, Ręka Rękę Myje, Skrajnie Prawicowa Scena Muzyczna and tagged , , . Bookmark the permalink. 1 komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: