Wszechpolacy w obronie pedofilii

W ciągu ostatnich dni odbyła się w Polsce akcja Baby Shoes Remeber. Był to element światowej kampanii protestu związanej z ukrywaniem pedofilii w Kościele Rzymsko-Katolickim. Impulsem do przeprowadzenia akcji było ujawnienie sprawy 1000 gwałtów dokonanych na dzieciach w USA, w których tuszowanie zaangażowani byli wysocy hierarchowie amerykańskiego Kościoła. Kontr-akcją pochwaliła się w Internecie Młodzież Wszechpolska.

Na portalu Narodowcy.net czytamy: Na prowokacje nie pozwolili lokalni działacze Młodzieży Wszechpolskiej. Buciki i kartki z hasłami były natychmiastowo zrywane przez narodowców. Następnie działacze MW odnieśli buciki z antyklerykalnego happeningu do budynku Biura Parafialnego. Zdarzenie miało miejsce w Pile.

Autorem newsa jest działacz MW Rafał Buca (nazwisko zobowiązujące), który sam o sobie pisze: katolik oraz nacjonalista, zaangażowany w ruch Pro-Life. Sprawę skomentował też prezes stowarzyszenia, Ziemowit Przebitkowski: 30-40% pedofilów stanowią homoseksualiści. 90% molestowań przez duchownych to działania homoseksualistów. Wypadałoby w tym miejscu zapytać, o jakich homoseksualistów chodzi. Czy przypadkiem nie tych, którzy swoje prawdziwe preferencje ukrywają pod sutannami i deklarowanym celibatem.

Nie obyło się oczywiście bez stwierdzenia, że problem pedofilii w Kościele jest rozdmuchany sztucznie, a większość jej sprawców to homoseksualiści. Oczywiście nie można liczyć na przytoczenie żadnych badań ani zadanie sobie pytania, czemu problem pedofilii w Kościele jest rozdmuchany?

Okazuje się, że w ciągu ostatnich 10 lat za nadużycia seksualne wobec dzieci skazano 6000 osób, czyli jednego na pięć tysięcy dorosłych. W przypadku księży było to 27 wyroków skazujących. Jedno skazanie przypadło więc na tysiąc księży. A bierze się to głównie z kultury dyskrecji, jaka panuje w środowisku księży. Trzeba jednak pamiętać, że szczególne oburzenie budzi nie tyle sama obecność pedofilów wśród księży, co liczne przypadki ukrywania pedofilów opisywane wielokrotnie w prasie oraz postawa hierarchów.

Kardynał Stanisław Dziwisz mówi: Nie wolno nam pocieszać się tym, iż procent księży winnych wykorzystania seksualnego dzieci i młodzieży nie jest wyższy od tego w innych, podobnych kategoriach zawodowych. Pod pozorem bicia się w pierś zakłamuje rzeczywistość. Z kolei arcybiskup Józef Michalik twierdzi, że: wielu molestowań udałoby się uniknąć, gdyby relacje między rodzicami były zdrowe. I dodał, że nieraz dziecko, które poszukuje miłości: zagubi się samo i jeszcze tego drugiego człowieka wciąga.

Za wypowiedź sugerującą, że winę za pedofilię ponoszą dzieci, arcybiskup w końcu przeprosił, po czym rozpoczął walkę z „ideologią gender”. Słowo, którego celem było przykrycie wypowiedzi usprawiedliwiającej pedofilię, weszło na stałe do prawicowego słownika.

A dlaczego nacjonaliści stają w obronie księży? Czy nie można być katolikiem i prawicowcem, ale sprzeciwiać się nadużyciom seksualnym kleru wobec dzieci? Tutaj sprawa jest prosta, Kościół jest ważnym sojusznikiem skrajnej prawicy zwłaszcza w Pile i kilku okolicznych miejscowościach. Jak już pisaliśmy w jednym z poprzednich materiałów biura Młodzieży Wszechpolskiej mieszczą się w salkach parafialnych oraz klasztorach za które nie trzeba płacić czynszu jak na wolnym rynku. Lokale użyczane przez Kościół podtrzymują żywotność struktur narodowych w regionie, co bez tych lokali mogłoby być trudniejsze.

Warto w tym miejscu zastanowić się na ile wszechpolacy są nieświadomi problemu, a na ile zakłamani i cyniczni oraz czy mięliby odwagę zostawić swoje dzieci pod opieką księdza.

Reklamy

Posted on Sierpień 28, 2018, in Ręka Rękę Myje and tagged . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: