Narkotyki, broń i wielka wtopa amerykańskich neonazistów

Przy okazji nawiązania kontaktów polskiej skrajnej prawicy z amerykańskim ruchem Alt Right napisaliśmy artykuł opisujący inne środowisko neonazistowskie zza oceanu, które ma kontakty z polskimi neonazistami. Część z nich wkopała się po uszy w kryminalny skandal.

Josh Steever ps. „Hatchet” jest prywatnie byłym mężem bratanicy aktora, Patricka Swayze skazywanym za napady z użyciem trzonka od siekiery na bezdomnego oraz dwóch czarnoskórych licealistów z użyciem noża. „Hatchet” został w swojej karierze wyklęty przez swoją macierzystą organizację Supreme White Alliance, która zmusiła go do usunięcia (niezbyt skutecznie) tatuażu „Racist” z czoła. Założył później organizację Aryan Terror Brigade, afiliowaną przy Blood & Honour, z którym również się pokłócił. Jego kamraci zasilili szeregi gangu Old Glory Skins, a on sam założył grupę Aryan Strikeforce.

Mimo, iż organizacja jest zbieraniną jednostek silnie spatologizowanych i niezbyt lotnych intelektualnie udało jej się stworzyć chaptery w różnych miejscach w USA, Ameryce Południowej, Kanadzie, RPA i kilku krajach Europy w tym również w Polsce (na Górnym Śląsku).

Zobacz też: Niebezpieczni Amerykanie i ich kontakty w Polsce

Jak czytamy na stronie Suthern Poverty Law Center, organizacja lubiła broń palną i planowała zakup dużej ilości broni dla siebie. Gdy pojawiła się okazja łatwego zarobku jeden z jej członków Justin Daniel Lough postanowił wtajemniczyć w plan „Hatcheta” i kilku innych ludzi z organizacji. Zleceniem na jakie się zgodzili była ochrona konwoju z bronią i metamfetaminą, ale osobą która zleciła im zadanie był… zakonspirowany oficer FBI.

Akcja była elementem dużej operacji amerykańskich służb wymierzonej w środowiska Aryan Strikeforce, Combat 18 oraz National Socialist Movement. Sześciu neonazistów z News Jersey stanie teraz przed sądem.

Wcześniej opisywaliśmy inną aferę narkotykową w którą zamieszany był Raf Stomper z Kanady. Prywatnie koledzy działaczy Blood & Honour, Dumy i Nowoczesności oraz muzyka lubelskiej kapeli The Gits.

Cały raport dotyczący śledztwa dostępny na stronie Southern Povert Law Center.

Reklamy

Posted on Wrzesień 5, 2018, in Neonaziści, USA and tagged , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: