Działacz ONR organizuje nazistowskie koncerty

Portal kierunki.info należący do Obozu Narodowo-Radykalnego opublikował wywiad z wokalistą zespołu Wściekłe Psy – Damianem. Damian, działacz Brygady Wielkopolskiej ONR jest zbyt nieśmiały, by podać swoje nazwisko i pseudonim internetowy. Damian nazywa się Majsner, występuje czasem jako DamianoRomper28.

Pochodzi ze Śremu, a liczby 28 (anagram od B i H – Blood & Honour) stanowią pozdrowienie dla kolegów z innego bliskiego mu środowiska politycznego. Wywiad skonstruowany jest w przemyślany sposób. Ma być zjadliwy dla zwolenników narodowego populizmu wstydzących się neonazizmu. Jednocześnie jest wystarczająco czytelny dla bardziej obeznanych w temacie: Rok 2017 należał do przełomowych pod względem koncertów, czy jak kto woli gigów. Jak wspomniałem wcześniej, fajny klimat zapoczątkowała impreza w Warszawie. Z polskiej sceny zagrał Odwet pochodzący z Gostynia, a scenę zagraniczną reprezentował włoski Katastrof. To tak w skrócie – mówi Damian.

Damiano MajsnerPisaliśmy o tym koncercie oraz o tym, kto go organizował i kto odwiedził. Z wywiadu nie dowiemy się jednak, że Katastrof to zespół nazistowski. Podobnie jak Odwet (wcześniej Odwet 88) tworzony przez Przemysława Koniecznego, Karola Szwedka i Piotra Wojciechowskiego – na co dzień muzyka zespołu weselnego. Damian Majsner chwali się organizowaniem „koncertów tożsamościowych” w poznańskim pubie Reduta oraz w rodzinnym Śremie. Jednym z nich był festiwal White Fest gdzie zagrały Odwet 88, Nordica oraz M.A.T Project.

Wszystkie zespoły pojawiały się na naszych łamach wielokrotnie, jednak postanowiliśmy zacytować fragmenty oświadczenia znajdującego się we wkładce debiutanckiego albumu M.A.T Project: Dziś tzw. „prawicowe” wiece i manifestacje odbywają się często pod wodzą zdegenerowanych zboczeńców w sutannach, których usta profanują wartości zawarte w takich słowach jak „naród”, „honor” i „ojczyzna”. Od tysiąca lat karmią nas i nasze dzieci tymi samymi kłamstwami każąc nam klękać przed swoim żydowskim bogiem. Brzmi to ciekawie w połączeniu z katolickim radykalizmem ONR oraz udzielaniem się kolegi – Tomasza Kusia z zespołu Nordica w dziecięcym chórze parafialnym. Dalej jest tylko ciekawiej:

white fest 2017Chcemy podkreślić, że mamy pełną świadomość nieszczęścia, jakim była II wojna światowa, a szczególnie dla naszego Narodu. Wielu jednak z tych, którzy prócz historii XX w. studiują także jego filozofie i ideologie, zdaje sobie sprawę, że nie wszystko w narodowym socjalizmie było tak negatywne jak wpajają nam książki (…) Ktoś kiedyś powiedział, że narodowy socjalizm był ostatnią nadzieją umierającej Europy… Musimy pamiętać, że historia pisana jest przez zwycięzców i w taki sam sposób, jak z kart jej usunięto rodzimowiercze dziedzictwo naszego kraju, tak samo narodowy socjalizm pozbawiono możliwości przedstawienia swoich racji oraz pozytywnych dokonań. 

Ten tok myślenia jest już chyba typowy dla większości nacjonalistów. Nic więc dziwnego, że impreza która odbyła się w salce przy ogródkach działkowych w Śremie zgromadziła zarówno zadeklarowanych apologetów nazizmu jak i działaczy organizacji narodowo-radykalnych. Salkę zdobiły flagi z krzyżami celtyckimi, publika hajlowała, a o tym kto zorganizował spęd dowiadujemy się… z portalu ONR.

Wiemy również z oficjalnych źródeł nacjonalistycznych, że zespół Damiana Majsnera – Wściekłe Psy również zagrał koncert w towarzystwie M.A.T Project, Odwetu (88) oraz włoskiego Katastrofa w marcu bieżącego roku. Na łamach portali społecznościowych Damian wspomina o planach organizacji kolejnej edycji White Fest. Warto w tym miejscu wspomnieć, że organizator nazistowskich koncertów jest nie tylko członkiem ONR, lecz także… żołnierzem artylerii Wojska Polskiego.

6tag-6318445894-1688012779292473534 6318445894(1)

Zdjęcia: Damian Majsner z opaską ONR, White Fest 2017 (Damian Majsner na pierwszym planie) oraz: z Niko Puhakką, Tomaszem Kusiem i ekipą zespołu Szwadron 97 na festiwalu Orle Gniazdo

Reklamy

Posted on Wrzesień 29, 2018, in Ręka Rękę Myje, Skrajnie Prawicowa Scena Muzyczna and tagged , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: