NIE dla konferencji faszystów i narodowych socjalistów w Warszawie!

Tegoroczny Marsz Niepodległości poprzedza cykl eventów o charakterze nacjonalistycznym. Jednym z nich jest konferencja „Naród Pracy”. Wydarzenie organizuje Praca Polska, a patronują mu portale Autonom.pl oraz Droga Legionisty. Wydarzenie ma miejsce w sali konferencyjnej w centrum Warszawy.

Najpierw o organizatorach. Praca Polska nawiązuje w nazwie do przedwojennego związku zawodowego tworzonego przez Obóz Narodowo-Radykalny. Liderami współczesnej organizacji o tej samej nazwie jest Maria Pilarczyk – byli działacze współczesnego ONR oraz Krystian Jachacy. PP jest typową organizacją narodowo-socjalną z naciskiem na to drugie. Jedną z głównych postaci grupy jest opisywany przez nas wcześniej Michał Stefaniak ps. „Biały” z Lublina. Na konferencji w Warszawie on również wygłosi swój referat.

44588547_248671689152308_8939523502302560256_n

Zdjęcia: Plakat konferencji, Michał Stefaniak (koszulka HateCore) wykonuje hitlerowskie pozdrowienie, Michał Stefaniak (pierwszy z lewej) trzyma baner nazistowskiej wytwórni Strong Survive Records

Swoją ideologię opisują następującymi słowami: „Walkę klas, jako element antagonizmu wewnątrz narodu odrzucamy, ale z tym zastrzeżeniem, że takie zjawisko również funkcjonuje i patrząc realistycznie nie da się go wyeliminować z życia publicznego. Raz walka klas prowadzi do wzrostu tendencji narodowo-wyzwoleńczych i niepodległości jak w dawnych państwach kolonialnych, a raz prowadzi do daleko idącego konfliktu społecznego, który destabilizuje państwo”.

Nie wykazują natomiast żadnego krytycyzmu wobec nacjonalizmu. Organizacja przyznaje, że stara się popularyzować idee nacjonalistyczne wśród „klasy pracującej”, którą uznaje za bardziej prawicową niż klasę kapitalistyczną. Jako organizacja nacjonalistyczna prowadzi jednak akcje propagandowe, które są w swoim charakterze ksenofobiczne i antysemickie. Oskarżają PiS oraz USA o służenie interesom żydowskim i wspieranie wyzysku polskiej klasy pracującej przez Żydów.

36982984_10155399452036987_4515258105642090496_n

Zdjęcia: Kilka znalezisk ze strony internetowej oraz profili społecznościowych Pracy Polskiej

Nic dziwnego, że autorytetami grupy są Alain De Benoist (francuski ideolog nowej prawicy) oraz Bolesław Piasecki, założyciel RNR „Falanga” i obrońca polskiego stalinizmu w latach 50.

Praca Polska organizowała również w Warszawie i Lublinie dwa seminaria samoobrony, które skierowane były do kobiet aktywnych w ruchu nacjonalistycznym. Wydarzenie warszawskie zostało zorganizowane w klubie Fanga Fight Club związanym z piłkarskimi chuliganami Legii Warszawa, środowiskiem Autonomicznych Nacjonalistów oraz rosyjską nazistowską ligą MMA White Rex. Trener klubu Fanga – Radosław Brzuszczyński oraz założyciel portalu Autonom.pi i były bojówkarz warszawskiego gangu Celtic Front – Juliusz Makowski razem organizują turniej First To Fight, który jest zwyczajnym zlotem skrajnej prawicy pod egidą White Rexa.

Turniej w Lublinie został zorganizowany pod auspicjami studia tatuażu Valhalla. Jego właścicielem jest lider lokalnego środowiska Blood & Honour Wojciech Ciepliński ps. „Ciepły” aktywny również wśród chuliganów Motoru Lublin i nieistniejącego już gangu motocyklowego Head Hunters.

Seminarium odwiedził m.in. jego syn Olaf, a w Pracy Polskiej udzielają się jego koledzy, z którymi tworzą także środowisko lubelskich Autonomicznych Nacjonalistów. O obydwu środowiskach pisaliśmy dwukrotnie.

Zdjęcia: Seminarium Pracy Polskiej. W tle baner studia Valhalla, a wśród uczetników postacie związane z lubelskimi AN: Mateusz Beier (w bordowej koszulce Ofensywy), Adrian “Archie” Tuchel (w koszulce z ielonym nadrukiem), Olaf Ciepiński (w koszulce Valhalla) i  Adrian Dziubiński (w niebieskiej bluzie i na sąsiednim zdjęciu). Zdjęcie z prawej: od lewej: Olaf i Wojciech Cieplińscy, w czerwonej czapce Michał Stefaniak. Zdjęcie pochodzi z Marszu Równości w Lublinie.

Konferencja Pracy Polskiej będzie mieć też gości zza granicy. Wśród prelegentów znajdują się neofaszyści z Serbii i Czech (ten drugi jest nieśmiały, dlatego na plakacie znajdują się tylko inicjały Hynek R.) oraz Włoch z CasaPound. Warto poświęcić im chwilę uwagi.

Włoska organizacja nawiązuje w swojej nazwie do nazwiska poety Ezry Pound znanego z poglądów antysemickich. Liderem partii jest Gianluca Ianonne, wokalista zespołu faszystowskiego zespołu Zetazeroalfa, właściciel międzynarodowej sieci restauracji Osteria Angelino. W polskim internecie ruch opisywany jest jako organizacja non-profit zajmującą się działalnością charytatywną. W rzeczywistości partia ma koncie trzy zabójstwa na tle rasowym, niezliczoną ilość fizycznych ataków na imigrantów i uchodźców, a także pomoc w ukrywaniu dealera narkotykowego i planowanie pobicia i gwałtu na studentce uniwersytetu w Neapolu. Powodem była jej przynależność do społeczności żydowskiej.

xxOstia4-jumbo

Zdjęcia: CasaPound w pełnej krasie…

Na chwilę obecną, konferencja odbywa się w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe należące do Fundacji Nowe Horyzonty przy ul. Wilczej 9. Apelujemy do wszystkich firm o nieudostępnianie tym ludziom swojej przestrzeni, a warszawiaków o protest. Nie dla faszystów i nazistów w Warszawie!!!

CENTRUM KONFERENCYJNO-SZKOLENIOWE
FUNDACJI NOWE HORYZONTY
ul. Bobrowiecka 9
00-728 Warszawa
tel.: 22 559 2201
fax: 22 559 2218

DYREKTOR
CENTRUM KONFERENCYJNO SZKOLENIOWEGO
Norbert Suszek
tel.: 22 559 21 83
nsuszek@centrumkonferencyjne.com.pl

Reklamy

Posted on Październik 23, 2018, in Kontakty Międzynarodowe and tagged , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: