O nas

11880680_878785398858936_6914906368779838360_n

Rozpoczęliśmy działalność w styczniu 2014 na fali kryzysu na Ukrainie oraz wzrostu nastrojów rasistowskich wymierzonych w uchodźców z Bliskiego Wschodu. Motywował nas zdrowy odruch sprzeciwu wobec rasizmu, antysemityzmu, ksenofobii oraz tendencji totalitarnych.

Ostrze naszej działalności kierujemy przeciwko organizacjom o profilu nacjonalistycznym, prawicowo-populistycznym, neonazistowskim, nacjonal-bolszewickim i innym odłamom szerokiego spektrum doktryn neofaszystowskich.

Nasza grupa wyrosła spośród starych i młodych, uczciwie zarabiających na swoje utrzymanie ludzi, których łączy niechęć do dyskryminacji innych osób ze względu na swoje pochodzenie, na swoją pro-ludzką postawę lub to jak wygląda jego życie prywatne. Nasza działalność koncentruje się przede wszystkim na propagowaniu bliskich nam wartości, pracy edukacyjnej z zakresu zagrożenia zbrodniczymi organizacjami i doktrynami oraz niezależnym dziennikarstwie śledczym poświęconym działającym w Polsce ugrupowaniom skrajnej prawicy i ich koneksji międzynarodowym.

Jak do tej pory przy naszym udziale lub wsparciu powstało udało się storpedować niejeden międzynarodowy zlot neonazistów na Południu Polski, w Warszawie oraz w Wielkopolsce. Pokazaliśmy kto odpowiada za ich organizację oraz kto się na nich pojawia. Prowadzimy jeden z większych polsko-języcznych portali antyfaszystowskich na którym zamieszczamy zdobyte przez nas informacje. Jesteśmy również na Facebooku.

Za swój cel stawiamy sobie animację polskiego ruchu antyfaszystowskiego. Uważamy, że w obliczu rosnącej popularności brunatnych ideologii antyfaszystowskiego oporu jest ciągle za mało oraz, że urósł on do rangi postawy niepoprawnej politycznie. Chętnie pomożemy w utrudnieniu działalności każdemu neonaziście czy neofaszystowskiemu politykowi również w Twoim mieście. Opublikujemy tekst, udzielimy pomocy logistycznej, wesprzemy akcję wymierzoną w skrajną prawicę.

Reklamy
%d blogerów lubi to: